Ako vybaviť lízing na auto počas aktuálnej situácie

Rok 2020 nám priniesol neľahké časy. Ochorenie Covid – 19, ale aj jeho následky ako zatvorené školy, škôlky, prepúšťanie a obmedzenia v práci spôsobili ľuďom viaceré problémy.

Odklad splátok a ďalšie opatrenia vlády pomohli v tomto ťažkom období nejednému Slovákovi. I v Tatra Leasingu mohli klienti počas pandémie požiadať o odklad splátok na 3 mesiace s možnosťou predĺženia o ďalšie 3 mesiace.

„Odklad splátok sme vykonali bez účtovania akýchkoľvek poplatkov. Rozhodli sme sa urobiť krok navyše a pre klientov, ktorí splnili podmienky podľa Zákona, sme poskytli odklad splátok a predĺženie splátkového kalendára o 3 mesiace s rovnomerným splácaním nad rámec Zákona aj na produkt finančný leasing,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Igor Rechtoris.

Aj keď mimoriadna situácia dočasne ochromila celý svet a automobilový priemysel nebol výnimkou, predaj aut sa postupne opäť rozbieha. Ak práve zvažujete kúpu nového alebo jazdeného auta, nemusíte ani vy čakať na lepšie časy. Veľa importérov a dealerov momentálne ponúka viaceré výhody a zľavy pri kúpu vozidla. Lízing na auto teraz navyše vybavíte takmer celý online a na získanie financií na vysnívané auto vám stačí jediná návšteva lízingovej spoločnosti.

„Už dávno neplatí, že najideálnejším riešením je všetko len výlučne vlastniť. Potvrdzujú to aj momentálne trendy v rámci celej Európy. Práve tie totiž naznačujú, aké je čoraz populárnejšie, zobrať si auto na leasing“ pripomína Igor Rechtoris.

Ako na to?

Prvým krokom k novému automobilu je preverenie vašich možností splácať lízing. Koľko vás bude nové auto mesačne stáť, si môžete vypočítať v prehľadnej kalkulačke. Následne je čas kontaktovať leasingovú spoločnosť. „Ak nemáte vybraté vozidlo, poradíme vám kam sa obrátiť. V Tatra Leasingu spolupracujeme s dealermi rôznych značiek vozidiel.“ dopĺňa Igor Rechtoris. 

Následne vám leasingová spoločnosť pripraví kalkuláciu. Ak si vyberiete jazdené vozidlo, v Tatra Leasingu vám tiež preveria jeho stav a cenu. Jedinú osobnú návštevu absolvujete pri podpise zmluvy. „V každom regióne máme zriadenú pobočku, kde nás môžete navštíviť,“ uzatvára Igor Rechtoris.

Tatra Leasing sa vyznačuje rýchlosťou a spoľahlivosťou. Splátku lízingu si môžete určiť sami v takej intenzite ako vám vyhovuje, od mesačných až po ročné splátky. Súčasťou leasingu je aj možnosť využiť výhodné poistenie financovaného vozidla, ktoré viete platiť ako súčasť splátky. Takto ušetríte ďalší čas strávený výberom správnej poisťovne. Ak by ste potrebovali ohľadne financovania poradiť, môžete využiť infolinku Tatra Leasingu na čísle +421 2 5919 5919, ktorá je dostupná v pracovné dni od 8:30 do 16:30.

Urobiť prvý krok k novému automobilu je jednoduché. Vypočítajte si splátku leasingu i vy.