Modernizácia ambulancie nemusí byť problém a prináša i spokojných pacientov

Kvalitné, moderné a dostupné služby sú dnes hlavnou témou lekárskych odborníkov. Že zdravotníctvo sa potrebuje orientovať najmä na pacienta, počujeme z každej strany. To však veľmi ovplyvňuje fakt, že lekárom a zdravotníkom chýba prístup ku kvalitným nástrojom, ktoré im môžu zefektívniť každodennú prácu, aby sa mohli sústrediť práve na pacienta. O tom, ako sú na tom slovenské ambulancie a ako môžete jednoducho zafinancovať zdravotnú techniku, sme sa porozprávali s konateľom spoločnosti Tatra Leasing, Igorom Rechtorisom:

Ako vnímate oblasť zdravotníctva a vybavenosť ambulancií?

Oblasti zdravotníctva sa v Tatra Leasingu venujeme intenzívne a vidíme, že zmeny sú skutočne potrebné. Kvalita zdravotnej starostlivosti je téma, ktorou slovenské zdravotníctvo žije a dýcha. V zdravotníctve máme stovky zákazníkov, ktorým sme sprostredkovali financovanie moderných zdravotníckych technológií a teší nás, že z využitia nových prístrojov, ako sú EKG, či zubná súprava, majú radosť predovšetkým pacienti. Naši klienti sú viac než spokojní a ich spokojnosť vyplýva z pacientov, ktorí sa k nim radi vracajú a s dôverou využívajú ich lekárske služby.

Ktoré ambulancie prechádzajú podľa vás najväčšou zmenou?

Veľký trend v poslednom období pozorujeme v modernizácií zdravotníckych zariadení, predovšetkým zubných a špecializovaných ambulancií. Požiadavky zo strany pacienta sú stále náročnejšie a tak sa modernizácia interiéru aj exteriéru ambulancie sa stáva kľúčovou vo výbere lekára. Pacienta musí ambulancia upútať nielen kvalitnou poskytovaných ošetrení, ale i svojim výzorom. Röntgenové a ultrazvukové zariadenia, či zubárske kreslo sú stále viac žiadanejšie na financovanie. Našim klientom ponúkame financovanie už od  0% akontácie, bez zbytočnej administratívy s možnosťou splácania až 6 rokov. Práve to, že lekári nemusia v úvode investovať vlastné prostriedky, môže byť jedným z dôvodov, že sa pre modernizáciu rozhoduje stále viac ambulancií.

Ako dlho trvá vybavenie leasingu a prečo by mali klienti voliť leasing a nie klasický úver?

Okrem samotného financovania Tatra Leasing ponúka aj poistenie financovaného predmetu už od sadzby 0,50% v renomovaných poisťovniach, pričom splátky poistenia sa nemenia počas celej doby trvania leasingu. Informáciu o schválení financovania získa klient už do 24 hodín od predloženia žiadosti. Ako som už spomínal, pri financovaní ambulancie klienti nemusia mať žiadne vlastné prostriedky. Veľkou výhodou je tiež dlhoročná spolupráca s renomovanými dodávateľmi zdravotníckej techniky, vďaka ktorej sa celkový proces dodania zdravotníckych zariadení ku klientovi zrýchľuje.

Zvyknú vaši klienti financovať viac vecí naraz, alebo sa venujú hlavne vybaveniu a modernizácii ambulancie?

K lekárskej praxi neodmysliteľne patrí aj osobný automobil, ktorý môžete tiež financovať formou  leasingu.Ak je klient spokojný s vybavením jednej so svojich potrieb, je vysoký predpoklad, že aj nabudúce sa obráti na overenú spoločnosť. Tak je to aj v prípade našich klientov. V Tatra Leasingu klient na  jednom mieste vybaví všetko naraz, rýchlo a jednoducho s profesionálnym prístupom, ktorý je samozrejmosťou pre našich klientov už viac ako 26 rokov.