3 dôvody, prečo by mal podnikateľ využiť lízing
Lízingové riešenia patria dlhodobo medzi výhodné spôsoby financovania, keď chcete rozvíjať svoj biznis. A zďaleka nejde len o autá.

Výhodou lízingových spoločností je nepochybne ich špecializácia, keďže nemusia poskytovať takú širokú paletu finančných produktov ako bankové domy. Celú svoju pozornosť môžu sústrediť do tvorby funkčných a na mieru šitých riešení. V prípade podnikateľského prostredia to má veľký význam, keďže potreby podnikateľov sú skutočne rôzne. 

Pozreli sme sa preto, čo sú najväčšie výhody lízingových riešení a kedy po nich siahnuť:
lizing na technologie a zariadenia

1. Možnosť financovať aj technológie a zariadenia 

Prostredníctvom lízingu sa dá financovať naozaj čokoľvek. Autá sú len jedným z možných „predmetov“. Mnohí to nevedia, no lízing sa dá využiť aj na už používané zariadenia či stroje. To je nepochybne veľkou pomocou pre každého, kto si nemôže dovoliť úplne nové vybavenie výroby či ambulancie. 

Plusom je tiež možnosť vybaviť si financovanie rôznych predmetov naraz. Ak máte napríklad ambulanciu, môžete využiť lízing súčasne na osobné vozidlo aj na zariadenia, ako sú ultrazvuk či röntgen. Pre poľnohospodára môže byť zase užitočná kombinácia: sejačka, traktor a osobné vozidlo. 

 

Navyše, finančný lízing má tú výhodu, že sa dá vybaviť naozaj rýchlo a s minimálnou byrokraciou. Bežne je poskytovaný aj s 0 % akontáciou a napríklad Tatra Leasing ponúka aj predkupné právo za symbolickú cenu.  

2. Bezplatná služba preverenia vozidla

Medzi úverom a lízingom je hlavný rozdiel vo vlastníctve financovaného predmetu. Úverom získava klient vlastníctvo od začiatku, pri lízingu až po splatení všetkých splátok. Niekedy je však celkom dobré sa zamyslieť, čo presne potrebujeme prefinancovať

Nové alebo jazdené auto? Aj podľa toho môže padnúť rozhodnutie, ako ho financovať. Klienti pri autách starších ako 4 roky často volia bezúčelový úver. Pritom, ak by si staršie auto kúpili na lízing, získali by bezplatnú službu preverenia vozidla. Práve história vozidla a jeho technický stav z minulosti sú často strašiakom, ktorý odrádza kupcov od starších áut. Pri financovaní kúpy na lízing tak máte o jednu starosť menej.

3. Na mieru šité riešenia

V prípade lízingu majú klienti viaceré možnosti splácania, ktoré si vedia prispôsobiť svojim potrebám. Napríklad splátka vo forme akontácie ovplyvňuje cash-flow v oveľa menšej miere, ako je to pri jednorazovej investícii. V prípade lízingových ponúk na vozidlá sú v splátkach bežne zahrnuté aj výhodnejšie podmienky pre komplexné poistenie

Produkt Premium pre podnikateľov od Tatra Leasingu, navyše, umožňuje aj vlastný výber spôsobu ukončenia financovania. Poslednú splátku si buď rozložíte formou klasického splácania, alebo vozidlo jednoducho vrátite. Treťou možnosťou je odkúpenie vozidla uhradením poslednej splátky. 

lizing na auto pre podnikatelov

 

Vedeli ste, že?

Ak by ste sa rozhodli napríklad pre vozidlo Škoda Octavia Combi:

Pri klasickom lízingu so splatnosťou 48 mesiacov, akontáciou 20 % a pri kúpnej cene 23 208 EUR bez DPH vychádza mesačná splátka vo výške 425 EUR bez DPH bez poistenia. 

Pri produkte Premium je mesačná splátka vo výške 299 EUR bez DPH bez poistenia. Posledná navýšená splátka v tomto prípade by bola 6 963 EUR bez DPH.

A to sa už naozaj oplatí.

Mám záujem

Váš názor nás zaujíma.

Len vďaka vašej spätnej väzbe sa môžeme zlepšovať. Ďakujeme vám teda za pomoc pri zlepšovaní sa.Mohlo by Vás zaujímať

Najčítanejšie články na našom webe

Ako dnes môže fotovoltika pomôcť podnikateľom?

lukas

Firmy budujú vlastné fotovoltické elektrárne nielen v záujme zvýšenia trvalej udržateľnosti svojho podnikania, ale najmä pre ich schopnosť pokryť veľkú časť spotreby elektriny. Pri zvyšovaní cien energií stojí toto riešenie prinajmenšom za zváženie.

Ako výhodne obstarať firemné auto Ford

Zuzana Mišovičová Hámorošová

Ak potrebujete k podnikaniu auto, určite vás zaujíma, ako ho čo najlepšie financovať. Tatra Leasing prináša v týchto dňoch až dve akciové ponuky v spolupráci so značkou Ford. 

Na tieto kroky myslite pri kúpe firemného auta

Zuzana Mišovičová Hámorošová

Medzi kúpou vozidla pre fyzickú osobu a kúpou vozidla na firmu je podstatný rozdiel. Pri kúpe vozidla na firemné účely sa môže vozidlo stať majetkom spoločnosti, z čoho plynú výhody.

Zaplatíme vám 3 770 km na novom elektroaute

Zuzana Mišovičová Hámorošová

Oplatí sa elektromobil, aj keď je drahší? Za kúpu nového auta na elektrický pohon hovorí hneď niekoľko argumentov: sprísňujúca sa európska legislatíva, výrazne nižšie prevádzkové náklady, výhodné úrokové sadzby ako aj tisícky predplatených kilometrov.

Kúpa auta vyššej triedy s nízkymi splátkami

Zuzana Mišovičová Hámorošová

Páčia sa vám autá vyššej triedy, ale nezmestíte sa do stanoveného mesačného rozpočtu? Poradíme vám, ako tento problém môžete vyriešiť s novým lízingovým produktom.